Ruszanie się górnej dwójki po zdjęciu aparatu

Witam, tydzień temu zdjęłam aparat (nosiłam 2,5 roku). Na dolne zęby mam podklejony retainer stały, na górę noszę płytkę. Od kilku dni czuję że rusza mi się górna dwójka. Czy to normalne? Czy to minie? Czy powinnam udać się do lekarza?

Witam,
widocznie ząb nie został jeszcze wystarczająco ustabilizowany w zębodole.
Powinna Pani uważać przez pewien czas podczas spożywania posiłków - unikać twardych pokarmów.
Być może w ciągu kilku dni ząb się ustabilizuje i nie będzie problemu, aczkolwiek dla pewności zalecałabym Pani wizytę u swojego ortodonty.

Pozdrawiam