Rwa kulszowa a stosowanie leku Dexaven

witam,mam na imię andrzej i skończyłem 50 lat,byłem w piątek u lekarza chirurga i stwierdził u mnie rwę kulszową,dostaję zastrzyki o nazwie dexaven ,niestety w ulotce nic nie jest napisane o moich dolegliwościach jako wskazania do stosowania,proszę o wyjaśnienie czy lek ten ma również działanie na moje schorzenie i po jakim czasie powinna być poprawa,z góry dziękuję za odpowiedż-andrzej g.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Lek Dexaven zawiera w swoim składzie steroid - jednym z jego działań jest bardzo silne działanie przeciwzapalne, stąd też zastosowanie tego leku w przypadku rwy kulszowej. Poprzez swoje działanie przeciwzapalne lek powinien spowodować ustąpienie odczuwanych dolegliwości bólowych.