Ryzyko ciąży bez przeniesienia plemników do dróg rodnych

Początek okresu miałam 25 grudnia, 10 stycznia uprawiałam z chłopakiem petting, nie miał on wytrysku, ale ocieraliśmy się o siebie, nie dotykał ręką swojego członka. Po każdym akcie dokładnie się myłam. Czy mogę być w ciąży?

Witam! Wydaje się, że w opisanej sytuacji nie ma Pani podstaw do obaw o niechcianą ciążę. Do zapłodnienia może dojść jedynie w wyniku przeniesienia nasienia do dróg rodnych. Z treści Pani zapytania wynika, że nic takiego nie miało miejsca. Jeżeli mimo wszystko będzie się Pani obawiać o ewentualną ciążę, może Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki. Pozdrawiam