Ryzyko ciąży po wyciągnięciu krążka NuvaRing

Witam. Dziś na czas wizyty u ginekologa musiałam wyjąć krążek Nova Ring.Wyjęłam go ok 16:30 a założyłam dopiero o 22;( jakie jest ryzyko ciąży, dodam że jestem w drugim tygodniu stosowania(dokładnie za tydz. wyjmuję krążek). Dziś jest piątek a we wt w nocy doszło do zbliżenia z partnerem(bez "finału"jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie).Czy potrzebna jest tabletka "po"?Dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krążek znajdował się poza pochwą dłużej niż 3 godziny. Istnieje zatem zwiększone ryzyko ciąży przez okres 7 dni.