Ryzyko drugiej ciąży powikłanej gestozą

Witam.Jakie jest ryzyko drugiej ciąży (pierwsza 4 lata temu)powikłanej gestozą po pierwszej zakończonej urodzeniem przez cc dziecka z wagą 1600 gr w 37 tyg.ciąży (od 32 tyg.ciąży miałam nadciśnienie,białkomocz,obrzęki,cukrzycę ciążową wyrównywaną dietą bez insuliny -wszystko ustąpiło po rozwiązaniu). Obecnie mam 37 lat,hashimoto i niedoczynność tarczycy wyrównaną hormonalnie pod kontrolą endokrynolog,moja masa ciała jest prawidłowa.Dziękuję za ewentualną odpowiedź.Monika

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko wystąpienia gestozy w drugiej ciąży jak najbardziej istnieje. Jest zwiększone niż w populacji "zdrowych" kobiet. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.