Ryzyko infekcji po seksie oralno-analnym

Witam, uprawiałam seks oralno-analny z moim mężczyzną nie stosujac prezerwatywy. Był to moj pierwszy raz i troche przydzilo mnie wlozenie do buzi penisa mojego partnera ktory wczesniej najdowal sie w moim odbycie. On nie mial problemu z lizaniem mojego odbytu choc wydawalo mi sie to malo higienicze. Takze stymulowal zamiennie moj odbyt i pochwe tym samym palciem. Mam teraz powaze watpliwosci czy to co robilismy bylo bezpieczne. Czy mogo dojsc do jakiejs powaznej infekcji? Boje sie że zachoruje.

Dzień dobry!

Możliwe jest uprawianie jednocześnie wszystkich tych form kontaktu intymnego, ważna jest jednak kolejność. Seks analny powinien być na końcu LUB po obmyciu się LUB po zdjęciu prezerwatywy. Jeśli najpierw doszło do kontaktu analnego, a następnie pochwowego (!!) lub oralnego, istnieje ryzyko infekcji. Jeśli będzie Pani miała jakiekolwiek nieprzyjemne objawy - upławy, swędzenie, bolesność, objawy ze strony układu moczowego itp - proszę zgłosić się do lekarza ginekologa. W przyszłości, aby uniknąć takiego ryzyka konieczne jest używanie prezerwatywy lub zmiana kolejności pieszczot.

Pozdrawiam!