Ryzyko pojawienia się choroby przy aplazji szpiku

witam.wykryto u mnie aplazje szpiku.obecnie jestem po przeszczepie od dawcy niespokrewnionego.moje pytanie brzmi.czy czesto przy mojej chorobie wystepuje ryzyko pojawienia sie choroby przeczczep przeciwko gospodarzowi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko wystąpienia GVHD zależy od szczegółowych danych klinicznych. Proszę porozmawiać zatem o tym ze specjalistą hematologiem, który prowadzi Pana leczenie.