Ryzyko pozostawienia prezerwatywy w pochwie

5dni temu odbylam stosunek. Moj partner wyjechal na 2tygodnie i nie mam w tym czasie z nim kontaktu. Nie znalazlam na zajatrz prezerwatywy nigdzie,probowalam sprawdzic sama i wyjac ja jesli tam pozostala. Lecz jej nie znalazlam w pochwie. Na palcach pozostalo mi duzo bialej wydzieliny. Czy moze to oznaczac,ze prezerwatywa nadal we mnie jest i zawartosc wyplynela przez co jest ryzyko ciazy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli podejrzewa Pani, że prezerwatywa w dalszym ciągu znajduje się w pochwie, to proszę zgłosić się do ginekologa, który będzie w stanie dokładnie Panią zbadać i wykryć ew. ciało obce.

Prawdopodobnie Partner zaopiekował się swoją prezerwatywą.
Prezerwatywę dość łatwo wyczuć palcem w pochwie, bo jest zgrubienie lateksowe u podstawy woreczka...
A więc przypuszczalnie jej nie ma w pochwie.
Na wszelki jednak wypadek lepiej odwiedzić lekarza ginekologa, żeby zobaczył we wzierniku i w oświetleniu, w kontroli wzrokowej. Ewentualne ciało obce musi być usunięte.
Pozostawiona prezerwatywa z wytryskiem to oczywiście możliwość prokreacji.
Panowie jednak zwykle czują się odpowiedzialni za lateksową osłonkę, choć gdy są pod wpływem alkoholu, to różnie bywa...
Bywaja także tacy nieuczciwi i zarazem niechętni prezerwatywie, że potrafią zręcznie i niezauważalnie ściągnąć tuż "przed" już założoną. To są niebezpieczni osobnicy.
Dla własnego bezpieczeństwa warto, żeby kobieta miała baczenie na prezerwatywę.