Ryzyko urodzenia chorego dziecka po inseminacji

witam, za kilka tyg mam mieć zabieg inseminacji. Dzis dostała pół lodówki leków takich jak cetrotide injection 0.25mg, microgynon, x-cetr-inj-250mg i jakieś żele dopochwowe. Sprawdziłam są to leki hormonalne. Jakie jest ryzyko, że po tych lekach masa ciała wzrośnie? długo pracowałam na swoja sylwetke i nie chciałabym żeby po lekach masa ciała wzrosła bezpowrotnie. Jak również chciałabym wiedzieć jakie jest ryzyko ze po zagiegu inseminacji dziecko lub dzieci urodzą się chore lub niepełnosprawne?

Wszystkie wątpliwości należy wyjaśnić z lekarzem który Panią leczy. Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla Pani ważne- posiadanie dziecka czy właściwa sylwetka. Przy czym jedno nie wyklucza drugiego.