Ryzyko wystąpienia toksoplazmozy w 6-tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 6 tygodniu ciąży. Miesiąc przed zajściem w ciążę robiłam test na toxoplazmozę wyszło, że nie mam odporności. Obecnie odczuwam wręcz paniczny strach przed tą chorobą, przeradza się już w obsesję. Teraz będę powtarzać te badania. Mam pytanie czy jeżeli juz dojdzie do zakażenia w ciąży to czy wdrożenie leczenia w dużym stopniu spowoduje uniknięcie wad u dziecka? Jakie jest ryzyko, że pomimo podjęcia leczenia dziecko urodzi się chore?

Nalezy po prostu u ikac surowego jedzenia miesa, ryb, myc warzywa i owoce przed spozyciem.