Ryzyko zajścia w ciążę po pominięciu 2 pigułek

Witam, bardzo nurtuje mnie ta kwestia, dlatego proszę o odpowiedź. Pigułki przyjmuję codziennie o 18:00. W drugim tygodniu przyjmowania dwa dni rzędu zdarzyło mi się zapomnieć o zażyciu i przyjęłam je o 22:00 i 23:00 tego samego dnia. Dwa dni potem współżyłam z chłopakiem, nie mieliśmy dodatkowego zabezpieczenia, ale nie doszedł we mnie. Do końca paczki zostało mi 6 tabletek i okresu powinnam spodziewać się za jakieś 10 dni. Na ile jest możliwe, że mogłam zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale z tego, co Pani pisze, wynika, że jedną tabletkę pominęła Pani za późno, dopiero następnego dnia, a z zażyciem kolejnej spóźniła się Pani 5 godzin. Nie wiem dokładnie, w którym tygodniu cyklu doszło do tej pomyłki, a to jest ważne w określeniu zalecanego postępowania. Poszę przeczytać ulotkę swojego leku i sprawdzić, jakie postępowanie zaleca producent.

Pozdrawiam!