Ryzyko zakażenia HIV poprzez zdrapanie powierzchni paznokcia

na paznokciu była plamka czerwona chyba krwi ( mozliwie ze zaczepnieta)jak próbowałam ja zdrapać to nie chciała zejśc mogłam sie zarazic np wirusem hiv

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeżeli krew nie dostała sie do krwioobiegu to jest to bardzo mało prawdopodobne. Moze oczywiście sie Pani przebadać w kierunku zakażenia za około 4 tygodnie i udać sie na konsultacje ze specjalista chorób zakaźnych. Pozdrawiam