Ryzyko zarażenia bakterią legionelle w klimatyzowanych pomieszczeniach

Dzień dobry. Mam jeden problem związany z klimatyzacją. Wczoraj byłam na wizycie u lekarza a tam była mocno podkręcona klimatyzacja. Jakiś czas temu słyszałam, ze w klimatyzatorach mogą gromadzić się bakterie legionelli a co za tym idzie mogą one spowodować zapalenie płuc. Bardzo się tego boję gdyż unikam klimatyzowanych pomieszczeń ale wczoraj niestety musiałam do takiego wejść. Jakie jest ryzyko, że mogę mieć legionellę od klimatyzacji?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli klimatyzacja jest regularnie serwisowana to ryzyko jest znikome. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.