Ryzyko zarażenia grzybicą od partnera

Witam.Mój partner od niedawna choruje na grzybice penisa. Ostatni raz odbywaliśmy stosunek, kiedy jeszcze nie pojawiły się u niego żadne objawy. Nastąpiły one dopiero ok 3-4 dni po stosunku. Grzybica wywołana jest prawdopodobnie braniem antybiotyku z powodu innego schorzenia partnera. Jak na razie nie czuję u siebie żadnych objawów zarażenia się. Czy w celu ochrony, mam udać się do lekarza? Czy wystarczy jeśli będę brała leki przeciwgrzybicze, które są dostępne bez recepty? Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obecną nie ma konieczności stosowania przez Panią leków przeciwgrzybiczych.