RZS i stosowanie leków a głodówka

witam. Od ponad roku choruje na RZS obecnie biore leki na tzw steroidach. Obrzeki jakie miewam po przebudzeniu nie daja mi mozliwosci odciac sie od tabletek, dlatego tez zastanawiam sie jak moglaby przebiegac moja glodowka, biorac pod uwage fakt ze nalezy brac te tabletki po posilku. Bardzo prosze o odpowiedz

witam
dieta przy RZS powinna być przede wszystkim bogata w NNKT,
równolegle można wykonać badania na wrażliwość na gluten i białko mleka
ewentualnie spróbować zastosować dietę bezglutenową i bezmleczną
pozdrawiam

www.akademiazz.com.pl

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Nie rozumiem jaką głodówkę ma Pani na myśli i przy lekach rzeczywiście nie jest to dobry pomysł. W RZS bardzo dobre wyniki mają diety przeciwzapalne, ograniczające stan zapalny w organizmie, a takim stanem jest RZS. Osobiście polecam jedną z diet ograniczających produkty mączne i poziom cukru we krwi. Do tego kiszonki i rosół. Efekty bywają spektakularne. Zapraszam do kontaktu: urszula.forenc@instytutzdrowegozywienia.pl
Pozdrawiam serdecznie.