Samookaleczanie i problemy

Mój chłopak od jakiegoś czasu się tnie i mówi, że to mu pomaga. Tłumaczyłam mu, że to bez sensu, ale on mówi, że to jego sprawa. Ostatnio powiedział nawet, że nie chce żyć. Ma problemy, ale nie chce mi o tym powiedzieć.
ponad rok temu

Samookaleczanie się może być związane z wieloma problemami: zaburzeniami osobowości, nadużywaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, zespołem natręctw, zaburzeniami psychotycznymi. Może być też sposobem skupiania na sobie uwagi i uzyskiwania oczekiwanej pomocy. Trudno więc - nawet hipotetycznie - stawiać diagnozę przy tak krótkim opisie problemu.

Nie wiem, w jakim wieku jest ta osoba, jaka jest sytuacja rodzinna. Możliwym sposobem pomocy jest kontakt z rodziną i omówienie problemu, a następnie konsultacja z psychologiem i psychiatrą.