Autoagresja, samookaleczanie, groźby samobójstwa i wpadanie w szał a leczenie psychiatryczne

Witam!Czy osoba,ktora czesto wpada w szal :rzuca przedmiotami,stosuje autoagresje :tnie sie czym popadnie,grozi ,ze sie powiesi,czy taka osoba jest chora?Osoba ta leczyla sie u lek.psychiatry,ale nie bierze lekow regularnie,zaniechala terpie indywidualna.Prosze o pomoc!

Nie można jednak- po krótkim opisie- postawić diagnozy, szczególnie, że wszelkie zaburzenia mają konkretne ramy objawowe i wyznaczniki, które poznaje się w trakcie badania i szerokiego wywiadu z pacjentem. Dopiero na tej podstawie można diagnozować.