Obserwacja w szpitalu psychiatrycznym po groźbach samobójstwa

witam, moj Chlopak(26l) 1stycznia Trafil Do Szpitala psych. przecial Sobie Tylko Skore Chcial Nastraszyc Rodzine Zrobil To Pod Wplywem Alkoholu Nigdy w Zyciu By Czegos Takiego Na Trzewo Nie Zrobil. jak Go zabierali Straszyl Ze i tak Sie Zabije Ale To Tylko Alkohol Teraz Tego Zaluje i mowi Otwarcie Ze To Przez Alkohol Teraz Faszeruja Go Tabletkami Chociaz Mowi Ze Nie Sa Mu One Potrzebne Ze Gorzej Sie Po Nich Czuje Ze Wie Co Zrobil Jak Dlugo Moga Go Trzymac i czy Jest Jakis Sposob Wyjscia Z tamtad? dodam Ze Wytrzezwial Zrozumial Ze Popelnil Blad i Nie Chce Znajdowac Sie w tym Miejscu.

Dzień dobry.

Pani chłopak prawdopodobnie został zdiagnozowany jako osoba po próbie samobójczej, czemu zresztą nie da się zaprzeczyć. W takich przypadkach możliwe jest umieszczenie w szpitalu wbrew woli pacjenta. Pozostaje więc czekanie na ostateczną diagnozę i decyzję szpitala. Warto ten okres wykorzystać ku refleksji, czy nadmierne spożywanie alkoholu oraz podejmowanie ryzykownych zachowań w celu zastraszenia członków rodziny ma jakikolwiek sens.

Pozdrawiam.

Po podstawowym leczeniu będzie się mógł wypisać na własne żądanie. Polecam jednak zapisanie się na terapie uzależnień, bo nawet jeśli na trzeźwo panuje nad autoagresywnymi impulsami, to rozumiem, że epizody picia i ciągów alkoholowych zdarzają się częściej, a wówczas kontrola impulsów jest zaburzona i istnieje ryzyko podjęcia ponownej próby samobójczej.