Schizofrenia paranoidalna i stosowanie Akineton

Witam Choruje na schizofrenie paranoidalną. Biore solian, kwetaplex xr i pregabalin oraz małą dawke lorafenu no i akineton. Moim problemem jest akineton. Do tej pory brałem 2 albo 3 tab akinetonu. Chce go odstawić. Mój lekarz powiedział ze pół tabletki w dół co 2 tygodnie. Ale ja mam pytanie. Czy długie branie akinetonu może powodować jakieś zmiany w mózgu? Czy jakieś skutki uboczne może powodować, także po odstawieniu tego leku?

Szanowny Panie,
Tego typu wątpliwości musi Pan w pierwszej kolejności zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Biorąc pod uwagę historię Pańskiej choroby, a także rozeznanie lekarza w temacie, jest on osobą najbardziej kompetentną do realnej, opartej na faktach i bieżących obserwacjach oceny Pańskiego stanu zdrowia oraz ewentualnych skutków ubocznych zażywania/odstawienia Akinetonu. Oczywiście, znane są konkretne skutki uboczne występujące u znikomego odsetka pacjentów zażywającego ten środek, jednakże nie należy zapominać, iż każdy organizm reaguje w inny sposób i to lekarz prowadzący jest osobą najbardziej predysponowaną do wydania fachowej opinii.

Jeśli lekarz zlecił stopniowe odstawianie leku, warto mu zaufać. Pozwoli to uniknąć konsekwencji nagłego zmniejszenia dawki lub odstawienia leku, a także monitorować objawy, na które lek został przepisany ( i reagować w razie pogorszenia).