Seks bez zabezpieczenia

Mam 21 lat. Jestem kobietą. Od kilku lat biorę **** (lek progestagenny), mam hiperprolaktynemię. Nie wiem, jaki jest obecnie poziom mojej prolaktyny, ponieważ dużo czasu upłynęło od ostatniej wizyty u ginekologa. Ostatni okres miałam 6 marca. Przed tym okresem zażyłam ostatnią partię tabletek. Moje zaniepokojenie wynika z tego, że w ostatnich dniach, kilka dni z rzędu współżyłam bez zabezpieczenia. Zaznaczam, że partner doszedł na zewnątrz. Ja natomiast, kiedy był we mnie. Jakie jest ryzyko, że zaszłam w ciążę? Bardzo proszę o szybką odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Hiperprolaktynemia powoduje zwykle obniżenie płodności (rzadsze owulacje), ale zwykle jest ona w jakimś stopniu zachowana. Jeśli jednak wystąpiła po stosunku normalna miesiączka, to szansa na ciążę jest znikoma. Może Pani wykonać już teraz test ciążowy, aby uzyskać pewność.

Pozdrawiam serdecznie!