Seks bez zabezpieczenia: kiedy zrobić test?

Witam. Mam 22 lata. Okres miałam 26 stycznia. Od 14 do 19 lutego kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy mogłam zajść w ciążę? !! Cykle mam co 26, czasami 28 dni. 21 dostałam lekkie plamienie. Czy jest możliwość, że mogę być w ciąży? Kiedy powinnam zrobić test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Trudno jest określić, kiedy wystapiły w Ciebie dni płodne - są one mniej więcej w połowie cyklu, lecz jest to bardzo indywidualne, a ocenę dni płodnych można wykonać samodzielnie stosując samoobserwację. Celem sprawdzenia czy jesteś w ciąży można wykonać test ciążowy - najlepiej już 1 dzień po terminie spodziewanej miesiączki, ewentualnie poziom betaHCG w surowicy krwi.
Pozdrawiam!