Serce szeroką podstawą oparte o przeponę
Witam. Proszę o informację czy mam powód do zmartwień. Opis badania : Zdj. rtg kl.p. p-a: Płuca bez zmian naciekowych. Serce szeroką podstawą oparte o przeponę. Dziękuję i pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, ze zdjęciem należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie. Sam opis nie jest jednoznacznym powodem do zmartwień. Ułożenie serca względem przepony może być cechą anatomiczną, może też jednak świadczyć o nadmiernym poszerzeniu jam serca (np. wskutek nadciśnienia, wad zastawkowych).