Przepona ustawiona wdechowo w wyniku badania

Witam co oznacza ze przepona jest ustawiona nieco wdechowo? Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ułożenie przepony różni się, w zależności od tego, czy zdjęcie RTG wykonane jest na wdechu, czy wydechu. Samo ustawienie wdechowe przepony nie świadczy o niczym niebezpiecznym.
Ze zdjęciem należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie.