Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silna alergia na roztocza

Mam silną alergię na roztocza a z niej bezsenność.Odczulanie przerwane(nie z mojej winy-przegapiona data ważnosci szczepionki) i nie mam możliwości wznowienia terapii przez najbliższe pół roku,szukam tymczasowego wyjścia:CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W SPECJALNĄ POŚCIEL ANTYROZTOCZOWĄ?czy to reklama,by wyłudzic mnóstwo pieniędzy?(np firma SOVA i inne droższe).Codziennie sprzątanie(na mokro),wymiana pościeli,leki itd bez większych rezultatów.CZY MOŻLIWY INNY ALERGEN W STERYLNYM POKOJU?gips na ścianie?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, pościel antyroztoczowa nie jest produktem przebadanym klinicznie i nie mogę wypowiedzieć się na temat jej skuteczności. Na podstawie podanych informacji nie można wykluczyć obecności innego alergenu, pod uwagę należy wziąć również stan powietrza (ogrzewanie, ew. zanieczyszczenia w mieście), nakładanie się objawów alergii sezonowej (pyłki).
Przede wszystkim sugeruję kontakt z alergologiem i zastosowanie silniejszych leków antyalergicznych.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy