Silna chrypka i mokry kaszel po wypiciu czegoś gorącego

Mam 27 lat, jestem zdrowa, osłuchowo czysta, wyniki krwi dobre, ale często po wypiciu gorącej herbaty, albo zjedzeniu gorącej zupy mam silną chrypę i przez kilkanaście minut kaszel mokry, wyksztuśny. Czy mogą to byś objawy jakiejś choroby, czy zwykle powiązanie układu trawiennego z oddechowym? Proszę o odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

czasami takie objawy występują w chorobie refluksowej ( zarzucanie treści żołądkowej do przełyku i gardła),

Pozdrawiam