Silna nerwica lękowa a zaburzenia widzenia

Proszę o informację, czy silna nerwica lękowa może powodować zaburzenia widzenia i na czym one konkretnie polegają, chodzi mi o opisanie objawów jakie mogą występować. Wszędzie pisze się tylko o zaburzeniach widzenia ,ale nie podają jakie konkretne objawy wzroku występują. Dziękuję za odpowiedź. Edyta

Witam serdecznie,
Pani Edyto częstymi zaburzeniami wzroku występującymi przy nerwicy lękowej są: uwrażliwienie na światło, zmiana kontrastowości widzenia oraz widzenie obrazów jako rozmytych.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Mogą to być objawy mniej ostrego widzenia, tzw. "rozmytego", jak też nadwrażliwość na światło.

Sugeruję skonsultować się z okulistą, celem kontrolnego zbadania wzroku.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej