Silne antybiotyki przy bakterii Helicobacter Pylori

Stwierdzono u mnie bakterie Helicobakter P. Lekarz przepisal mi antybiotyki Duomix i Metronidazol. Biore je od 2 dni i miewam od tego czasu bole brzucha,zoladka,nudnosci i mdlosci szczegolnie nasilajace sie w nocy i rano np.na czczo. Czy to normalne objawy z braniem tych lekow? Czy sa to silne antybiotyki?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy bierze Pani także jakieś inne leki czy tylko powyższe antybiotyki? Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.

Poza tymi dwoma abtybiotykami powinna Pani przyjmować wg schematy jeden z leków obniżających kwaśność soku żoładkowego, bez tego antybiotyki nie będą działały. Po lekach, które Pani przyjmuje mogą występować skutki uboczne, o których Pani pisze.