Silne bóle głowy i wzrost zębów mądrości

4 lata temu zaczęły wychodzić mi dwa zęby mądrości na górze wykonałam rtg i okazało się że zęby są w złym położeniu oraz napierają na korzenie trzonowych od tego czasu odczuwam silne bóle głowy i szczęki zęby te nie wyszły z dziąsła i nadal są w nim nosiłam aparat ortodonyczny 6 lat ale nic nie dal i zeby sa nadal stloczone boje sie usuniecia ich, pytanie czy mozna usunac je pod narkoza tak abym nie byla swiadoma i czy beda jakies problmy z tymi ósemkami jesli ich nie usune?

Nie mogę nic więcej powiedzieć, gdyż nie widzę ani Pani ani zdjęcia pantomograficznego Pani szczęk i żuchwy.

Co do usuwania „ósemek” to są dwie szkoły. Osobiście zalecałabym ich usunięcie, gdyż nastręczają one wielu problemów, a korzyści są znikome. Jednym z takich problemów jest właśnie kłopotliwe ich ułożenie, pod niewłaściwym kątem lub stłoczenie - jak w Pani przypadku. To skutkuje trudnościami w szczotkowaniu, wadami zgryzu i bólami głowy. Najlepiej zdecydować się na ekstrakcję, ponieważ dolegliwości raczej nie miną, mogą dojść z kolei inne np. stany zapalne dziąseł czy torbiel. Można usuwać zęby pod narkozą, ale jest to zalecane w szczególnych przypadkach, zalecamy więc mniej inwazyjne metody: znieczulenie komputerowe (praktycznie bezbolesne) lub sedację z zastosowaniem podtlenku azotu - ten zabieg wyciszy Panią, zredukuje poziom stresu i lęku.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry