Silne bóle podbrzusza podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Od 6 miesięcy regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne i w sumie od początku mam bóle podbrzusza ale przez ostatnie 2 miesiące ból się nasilił . W przerwie 7 dniowej mam normalne (zawsze w tym samym czasie) krwawienie . Jednak niepokoi mnie ten ból u dołu brzucha , czy może to być coś poważnego czy tylko wystarczy zmienić tabletki ?

Zapewne bóle związane są ze złym doborem tabletek antykoncepcyjnych. Jednak, aby wykluczyć inne powody ginekologiczne tego stanu (np. zapalenia, torbiele) należy bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem. Być może zmiana tabletek antykoncepcyjnych w Pani przypadku będzie wystarczająca.