Zapytaj lekarza

7 2 9 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silne bóle ramion, szczególnie w nocy

Mam 81 lat, od 3 tygodni mam bardzo silne bóle ramion, a w nocy nie do wytrzymania. Żadna pozycja ciała i rąk nie uśmierza bólu. Nie skutkują leki p\bólowe, plastry, wszelakie maści i zastrzyki - ketanol+miligamma. Rezonans wykazał 5 przepuklin w kręgosłupie lędźwiowym, kwas moczowy w sur. w górnej normie (biorę milurit), przekroczone są mocznik i kreatynina. Pytanie: jak zminimalizować nocny ból, czy mogą pomoc ćwiczenia i masaże - jake?
MĘŻCZYZNA, 81 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam! W opisanej sytuacji stosowane jest już skojarzone leczenie przeciwbólowe. Warto w związku z tym skupić się także na odpowiedniej rehabilitacji. Wydaje się, że w opisanej sytuacji pomocne mogą być: masaż szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa wraz z barkami oraz inne zabiegi takie jak TENS czy krioterapia. W leczeniu farmakologicznym można rozważyć łagodne leki opioidowe np. tramadol czy kodeina. Proponuję skonsultować problem z lekarzem rehabilitacji lub neurologiem, który po zbadaniu Pana zleci odpowiednie leczenie rehabilitacyjne. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy