Silne rumieńce po zapaleniu skóry

Witam, zawsze miałam problemy z cerą naczyńkową ( dodatkowo suchą i wrazliwą )Obecnie mam 51 lat. Z powodu reakcji alergicznej nabawiłam się w zeszłym tygodniu zapalenia skóry, które dermatolog wyleczył maściami sterydowymi( brałam edelan i cortineff trzy dni) Pozostały mi jednak na twarzy silne rumieńce, które utrzymują się właściwie cały czas, twarz mnie pali.Jak mogłabym rozwiązać swój problem?

Maści sterydowe na skórę twarzy to ryzykowna terapia. Trzeba być niezwykle ostrożnym. Zapalenie skóry alergiczne, tak silne że wymaga sterydoterapii musi mieć swoją przyczynę. Może być nią przede wszystkim zaburzenie flory jelitowej. Dodatkowo niedobory antyoksydantów - takich jak cynk, selen, karotenoidy - powodują często odczyny zapalne w błonie wewnętrznej drobnych naczyń i ich zaczerwienienie oraz rozszerzenie. W przypadku problemu, o którym Pani wspomina należy pomyśleć o probiotyku przeciwzapalnym oraz uzupełnieniu witamin i minerałów, które chronią przed wolnymi rodnikami. Proszę też nie zapominać o kwasach omega -3 ( koniecznie dobrej jakości !!!) jeśli skóra jest przesuszona i ze skłonnością do reakcji alergicznych.