Silnie zaczerwieniona i podrażniona pacha

Witam Posiadam następujący problem - mam silnie zaczerwienioną, podrażnioną jedną pachę. Jestem mężczyzną, pach nie goliłem jakieś 1,5 miesiąca. Dezodoranty używam te same od lat. Zaczerwienienie było widoczne kilka tygodni, nie zwracałem uwagi bo nic mnie nie bolało. Następnie użyłem Antidral, który spotęgował reakcję. Przestałem używać dezodorantów, jednak zaczerwienienie nie maleje, substancje na alkoholu pogarszają sprawę. Czym próbować załagodzić ten stan? Dermatolog za ponad miesiąc...

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

sugeruje aby nie używał Pan żadnych środków tylko my delikatnie pachy delikatnie wodą z mydłem codziennie. Zmiany powinny ustąpić za tydzień lub dwa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.