Szczypanie skóry pod pachami

Mam problem ze skórą pod pachami. Kiedyś je goliłem maszynką ręczną, czasem bez nawilżenia. Stosowałem też środki przeciwpotne pod pachy co dodatkowo podrażniało mi skórę. Zaprzestałem golenia jednak i stosowania kulki tej pod pachy gdyż skóra robiła się czerwona i szczypało. Stosowałem maść clotrimazolum i nieco pomogło ale i tak szczypie jak używam zwykłej kulki - deo i skóra pod pachą jest ciemna, jakby brudna. Co to może oznaczać? Prosze o radę.

Aleksander Ropielewski

Proszę skonsultować się z dermatologiem. Bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie powiedzieć czy jest to infekcja, alergia czy podrażnienie, a w związku z tym jakie postępowanie należy wdrożyć.