Silny ból brzucha a pierwsza miesiączka

Witam, nazywam się Agata i mam 14 lat. Dzisiaj od rana strasznie boli mnie brzuch. Jest dość mocny. Wzięłam jedną tabletkę 'Apapu' i mi przeszło. Pielęgniarka szkolna powiedziała mi, że mogą to być bóle przed miesiączką, (jeszcze nie miesiączkuję) za ok. miesiąc taki ból może pojawić się znowu. Pierwszy raz coś takiego mnie spotkało. Czy to naprawdę może być to co mówi pani pielęgniarka, czy jakaś choroba ?

Witam,
Silne dolegliwości bólowe podbrzusza mogą być związane ze zbliżającą się menstruacją. Tak jak powiedziała pielęgniarka sytuacja może się powtórzyć. Nie masz powodów do niepokoju, gdyby chodziło o jakąś poważną chorobę bóle nie ustąpiłyby po jednej tabletce apapu i pojawiłyby się inne dolegliwości. Pozdrawiam.