Silny ból małego palca stopy u 68-latki

Witam, moja mama (68l.)odczuwa silny ból małego palca stopy. Na oko w zasadzie palec nie wykazuje żadnych zmian, jest zaróżowiony, brak zasinienia. Ma problem z doborem obuwia. Leczy się na żylaki, ma problem z krążeniem.

Aleksander Ropielewski

Bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego i dodatkowych informacji na temat stanu zdrowia mamy nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie co jest przyczyną bólu palca. Z Pani opisu wynika, że problem nie leży w zaburzeniach unaczynienia, a raczej w zaburzeniach neurologicznych bądź ortopedycznych. Zachęcam do wizyty u lekarza.