Wygięcie i silny ból małego palca u stopy w wyniku urazu

Witam Dziś rano zahaczyłam o drzwi małym pacem stopy Palec był wygięty do zewnątrz (tj odstawał) Boli,mam wrażenie jakby go rozpierało Minęło ok godziny i jest czerwony .Zawiązałam całą stopę bandażem ,dociskając małego paca do reszty palców i jakby mniej bolało Gdyby było to złamanie lub skręcenie ,czy to co zrobiłam pomoże i obejdzie się bez wizyty u lekarza Co można zrobić samemu ?

Raczej uraz nie był błahy, najlepiej byłoby wykonać rtg i potwierdzić/wykluczyć złamanie lub zwichnięcie. Unieruchomienie zastosowała pani bardzo dobre, jeszcze but ze sztywną podeszwą i będzie prawie dobrze . Ale jak wiemy prawie czyni wielką różnicę dlatego jeśli boli to prześwietlić.