Silny ból po założeniu aparatu ortodontycznego

córka ma założony aparat na zęby wczoraj miała zakładaną sprężynę i później straszny ból zębów wzięła dwie tabletki apap exstra i pyralginę na raz za godz. następną w ciągu dnia zjadła pięć apapów i jedną przeciwbólwą od babci Acenol Forte i przy tym nic nie jadła i dzisiaj wymiotuje mdli ją co powinnam zrobić

Witam.
W przypadku silnych dolegliwości bólowych w trakcie leczenia córka powinna udać się do ortodonty. Złe samopoczucie córki wynika zapewne z ilości zażytych środków przeciwbólowych. Leki, nawet te sprzedawane bez recepty, to ni cukierki. Należy przyjmować je zgodnie z zaleceniami na ulotce. Zażywanie w nadmiernych ilościach grozi groźnymi powikłaniami.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

mdłości i wymioty to efekt przyjętych leków - niestety często aktywacja aparatu daje takie objawy - ale naszczęście mijają w ciągu kilku dni
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeżeli dolegliwości bólowe są tak silne można udać się na konsultację do ortodonty prowadzącego leczenie córki. Jednak, aby leczenie przyniosło pożądane efekty, po aktywacji aparatu takie efekty uboczne są normalnym objawem. Co do ogólnego złego samopoczucia - efekt leków przeciwbólowych, które zażyła córka!