Silny ból w pasie przypominający zaciskającą się obręcz

Witam, co może oznaczać bardzo silny ból w pasie, jakby bolesna obręcz zaciskająca do środka ? Ból ten promieniuje do krzyża, czasem boli po bokach na wysokości bioder. Ataki są nagłe, bardzo silne, trwają kilkadziesiąt sekund i kończą się silnymi gazami. Taki ból często łapie ok pół godziny po posiłku, szczególnie jeśli wcześniej długo nic nie jadłam. W trakcie jego trwania ciężko jest oddychać. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.