Silny system immunologiczny u niemowlaka

Czy to prawda ze niemowlę (6 miesięcy ) ma silniejszy system immunologiczny i łagodniej i szybciej zwalcza infekcje bez konieczności podania antybiotyków .Czy to możliwe aby samo zwalczyło zapalenie oskrzeli - nie ma gorączki dokucza mu tylko mokry kaszel . dodam ze w domu jest 5 letni brat , obecnie chorujący na tę chorobę - leczony agumentin duo . Dziękuję za odpowiedz !

Szanowna Pani,
Nie można tak powiedzieć, ze dziecko małe ma silniejszy uklad odpornościowy. To niestety sprawa indywidualna i zależy od wieku czynników np od ilości przeciwciał przekazanych przez matkę, sposobu karmienia i swoistych cech układu odpornościowego.
Jeśli dziecko prezentuje cechy zapalenia oskrzeli to o dalszym leczeniu musi zadecydować lekarz. Jest oczywiście możliwe, ze dziecko samo zwalczy infekcje ale chyba nie warto ryzykować.
Z poważaniem,
J.Zachwieja