Sinienie zęba leczonego kanałowo a ekstrakcja

W wieku 12lat miałam leczoną kanałowo 6 ( strasznie się bałam dentysty i dlatego tak zaniedbałam tego zęba). Jakiś rok temu zauważyłam, że ząb zaczyna sinieć, udałam się do stomatologa ale on powiedział, że nic się nie dzieje i nie mam się martwić( nie zrobił nawet prześwietlenia). We wakacje zmieniłam stomatologa i powiedział, że prawdopodobnie trzeba będzie tego zęba przeleczyć jeszcze raz. czy istnieje taka możliwość, że trzeba będzie wyrwać zęba ? tego się boję najbardziej

Witam, po pierwsze to należy wykonać zdjęcie rtg tego zęba i ocenić stan tkanek okołowierzchołkowych. Jeżeli są zmiany, to w zależności od wielkości odpowiednie będzie postępowanie, może to być powtórne leczenie kanałów, radisekcja, hemisekcja a czasami niestety ekstrakcja. Ale bez możliwości obejrzenia zdjęcia trudno jest cokolwiek powiedzieć dokładnie. Pozdrawiam