Sino-fioletowy guzek na wewnętrznej części stopy

Witam. Mam 18 lat. Odkad pamietam mam na wewnetrznej czesci stopy tak jakby pod skora sino-fioletowy guzek o srednicy 2 cm. Boli przy chodzeniu i jakimkolwiek nacisku. Otrrzymalam skierowanie do chirurga ten jednak stwierdzil iz nie wie co to jest i nie bedzie tego otwieral gdyz nie wie czego ma sie spodziewac. Jest to bardzo uciazliwe doprowadza do placzu gdy na cos nadepne nawet w butach. Nie ma nawet mowy o jakim kolwiek obcasie czy cienkiej podeszwie. Prosze o pomoc.

Zmiana jest dość sporej wielkości i z tego może wynikać niechęć do wycinania. Jednak skoro guzek sprawia dolegliwości trzeba go będzie wyciąć. Jeśli byłyby kłopoty z pokryciem ubytku skórą można położyć przeszczep. Warto porozmawiać z onkologiem

Witam , proszę udać się do chirurga onkologa , on będzie wiedzial po zbadaniu Pani , jaki sposób postępowania zastosowac , zż

Dzień dobry
Jeżeli dobrze zrozumiałem to ten guzek jest po stronie podeszwowej stopy, w takim przypadku jest to prawdopodobnie choroba Lederhosego. Są to niezłośliwe włókniaki w obrębie rozcięgna podeszwowego. Konieczna jest konsultacja i badanie dodatkowe - USG lub rezonans magnetyczny.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego