Siwy włos u 15-latka

Witam mam siostrzeńca w wieku 15 lat fryzjer na jego głowie znalazł siwego włosa chłopak się martwi że stopniowo będzie bardziej siwial i że w wieku 20 lat będzie siwy. Czy to normalne w jego wieku? Jak temu zapobiec? Dlaczego tak się dzieje? Jest on przerażony :/

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaburzenia pigmentacji włosów mogą mieć podłoże genetyczne. Nie można wykluczyć chorobowego podłoża dolegliwości. Proszę udać się z dzieckiem do specjalisty dermatologa, który oceni sytuację.