Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd się bierze autyzm?

Wielokrotnie pojawiały się w mediach różne przyczyny autyzmu, ale żadna z nich nie jest do końca potwierdzona. Czy są już ustalone jakiekolwiek pewne przyczyny autyzmu?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Do dziś naukowcom nie udało się ustalić przyczyny autyzmu. Co kilka miesięcy pojawiają się doniesienia o nowych odkryciach, jednak tak naprawdę dalej wiemy niewiele. Wiadomo, że istnieje pewna genetyczna predyspozycja do zachorowania na autyzm, ale muszą też wystąpić czynniki, które ją uruchamiają. Wiemy, że autyzm ma podłoże neurobiologiczne i że ośrodkowy układ nerwowy dziecka z autyzmem jest bardziej wrażliwy na działanie różnych czynników, np. alergenów, wirusów, sztucznych barwników itp.

Psycholog, wicedyrektor Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Niestety nie. Wpływ może mieć szereg rzeczy od genetyki po zajścia okołoporodowe czy niehigieniczny tryb życia matki (alkohol w ciąży czy narkotyki). Nadal nie jest ostatecznie postawiona przysłowiowa kropka na i. Obecnie około jedno dziecko na pięćdziesiąt rodzi się autystyczne, częściej zapadają chłopcy.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy