Skierowanie na leczenie dorosłego uzależnionego od dopalaczy

Witam. Dorosły syn jest w znacznym stopniu uzależniony od dopalaczy.Ma wyrok w zawieszeniu.Chciałem zapytać czy kurator sądowy ma możliwość skierowania go na leczenie?

Witam,
z tego co wiem to osoba mieszkająca z synem może sądownie skierować na leczenie osobę uzależnioną. A więc pan, matka lub partnerka.
Kurator sądowy pełniący rolę opiekuna także.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Skoro Pana syn jest dorosły, to prawdopodobnie nie ma Pan, ani kurator sądowy możliwości decydowania o leczeniu syna, chyba, że syn dobrowolnie wyrazi zgodę.

Nie jestem na 100% pewna, tak więc, proszę o zweryfikowanie informacji.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej