Skoki ciśnienia, zawroty głowy i ból w okolicy czoła

Dzień dobry Piszę z takim zapytaniem. Otóż moja mama jest a raczej była zawsze niskociśnieniowcem. Jednak od pewnego czasu co jakiś czas ma wysokie ciśnienie.. takie nieregularne skoki. raz w nocy potem po paru dniach znów w dzień. Teraz do tego doszły zawroty głowy i ból w okolicy czoła. Mama ma od 2 lat menopauze i miewa silne poty wahania nastroju. Robiła badania krwi i ma lekko podniesiony cholesterol. Jak mamie moge pomoc? i czy jest to coś strasznego? Powinna brac leki na ciśnienie?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu, jedynie za pośrednictwem Internetu. Mama powinna osobiście skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam!