Skoki ciśnienia, zawroty głowy i ból w okolicy czoła

Dzień dobry Piszę z takim zapytaniem. Otóż moja mama jest a raczej była zawsze niskociśnieniowcem. Jednak od pewnego czasu co jakiś czas ma wysokie ciśnienie.. takie nieregularne skoki. raz w nocy potem po paru dniach znów w dzień. Teraz do tego doszły zawroty głowy i ból w okolicy czoła. Mama ma od 2 lat menopauze i miewa silne poty wahania nastroju. Robiła badania krwi i ma lekko podniesiony cholesterol. Jak mamie moge pomoc? i czy jest to coś strasznego? Powinna brac leki na ciśnienie?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy bez osobistego kontaktu, jedynie za pośrednictwem Internetu. Mama powinna osobiście skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skok ciśnienia oraz zawroty głowy

Leczę wysokie ciśnienie już 20 lat.Jest ono w normie po zażyciu tabletek.Trzy dni temu zrobiło mi się jakoś dziwnie, tak jakby skurcz bolesny szyi i9 zawroty głowy.Okazało sie że cisnienie moje wynosi 200/105.Głowa stała sie taka dziwna ale nie bolała tylko lekkie zawroty i dolna szczęka stała się taka drętwa.Lekarz dał zastrzyk do żyły na spadek ciśnienia i wróciło ono do normy ale głowa jest taka dziwna,lekkie zawroty i dudnienie w uchu co jakiś czas.Co mogło mi sie stać i co to za choroba.
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Magdalena Mroczek
83 poziom zaufania

Może być potrzebna modyfikacja leczenia nadciśnienia. Konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego lub kardiologa.

0
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania

Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i zlecenia badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno powinna Pani udać się do lekarza celem zmiany schematu przyjmowanego leczenia i ew. dodatkowej diagnostyki ponieważ takie skoki ciśnienia są niepokojące.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Skoki ciśnienia oraz zawroty głowy

W styczniu miałam zawroty i bóle głowy i podwyższone ciśnienie 140-148/98-100. Lekarz stwierdził, że to zatoki. Po konsultacji z laryngologiem zatoki zostały wykluczone. Przez miesiąc był spokój. Teraz od 5 dni mam znów podwyższone ciśnienie, zawroty głowy przy skręcaniu głowy, schylaniu się, kładzeniu do łóżka, wstawaniu, a nawet gdy siedzę. Wybrałam się do lekarza, który skierował mnie na RTG kręgosłupa w odcinku szyjnym. Dziś odebrałam wynik badania, brzmi on następująco: Spłycenie lordozy szyjnej. Na brzegach trzonów kręgów C5, C6, C7 zmiany zwyrodnieniowe. Przestrzenie międzykręgowe na tym poziomie pozwężane - dyskopatia. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania. Moja teściowa jest pediatrą i twierdzi, że nic mi nie jest. Ale ja mam kłopoty w funkcjonowaniu przez te ciągłe zawroty głowy i skaczące ciśnienie.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Witam!

Na podstawie opisywanych przez Panią dolegliwości oraz przedstawionego wyniku rtg kręgosłupa szyjnego można przypuszczać, że cierpi Pani za tzw. zespół kręgowo-podstawny. Jest on spowodowany zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgów szyjnych. Zmiany zwyrodnieniowe znajdujące się w okolicach przebiegu tętnic utrudniają przepływ krwi do mózgu, który nasila się zwłaszcza przy ruchach kręgosłupa szyjnego, kiedy to zmiany zwyrodnieniowe uciskają na naczynie. Sytuacja taka może prowadzić to okresowego, częściowego niedokrwienia różnych struktur mózgowi i wywoływać objawy: np. zawroty głowy, szumy w uszach, zaburzenia równowagi, rzadziej inne dolegliwości - typu zaburzenia widzenia, niedosłuch. W wyniku badania kręgosłupa szyjnego uwidoczniono u Pani zwyrodnienie w obrębie kręgosłupa szyjnego zmiany zwyrodnieniowe na brzegach trzonów kręgów oraz dyskopatię - będącą przejawem zmian zwyrodnieniowych w obrębie krążka międzykręgowego. Jeżeli zmiany nie powodują dolegliwości neurologicznych (powinny być wykluczone w badaniu fizykalnym oraz w wywiadzie) nie pogłębia się diagnostyki. W takim też przypadku postępowaniem z wyboru jest rehabilitacja, ewentualnie leki działające objawowo. W przypadku wystąpienia objawów neurologicznych do rozważenia jest także leczenie operacyjne. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty