Skoki poziomu glukozy we krwi a dieta

po wyniku glukozy naczczo we krwi wyszlo mi 115mg/dl; kontroluje glukometrem w domu i wyniki sa rozne nieraz jest w normie do 120 , nieraz jest nawed 180 . a nieraz nawed 55,70 tok jak by bylo zamalo . I terza mam pytanie odnosnie diety zeby to wyregulowac co mam robic i czesciej jesc a czego niejesc prosze o kontakt elektroniczny pod meilem l

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Najkorzystniej jest skonsultować się z lekarzem diabetologiem, jeżeli będzie potrzeba lekarz wystawi Panu skierowanie do Poradni dietetycznej w celu ustalenia odpowiedniej diety.

Witam,

Skoki glukozy najlepiej jest uregulować za pomocą diety z produktami o niskim IG. Proszę udać się do dietetyka w Pani mieście który zajmuje się dietoterapić w cukrzycy albo w stanie przedcukrzycowym, aby wszystko wyjaśnił.