Skolioza a ćwiczenia na siłowni

Od jakiegoś czasu stosuje ćwiczenia rehabilitacyjne ('okrągłe plecy' - wyprostowanie łopatek i rozciagniecie prawej, jest lekko niżej). Mam skoliozę - prawa strona opada, chociaż lekarz mówił że jest dużo lepiej. Jako że lekarz stwierdził że mogę już ćwiczyć na siłowni macham trochę hantelkami max 10 kg. Podczas podnoszenia prawej nogi podczas stania odczuwam pykniecie jakby coś "wychodziło" w kregoslupie , przy opuszczaniu coś jakby wraca na to miejsce, może to kręg?

Aleksander Ropielewski

Raczej nie jest to krę ponieważ towarzyszyłby temu bardzo silny ból. Niestety bez badania przedmiotowego nie jestem w stanie stwierdzić co powoduje "pyknięcie". Proszę skonsultować się z ortopedą. Najpewniej jest to odgłos jaki towarzyszy mobilizacji stawów kręgosłupa lub biodrowego.