Ćwiczenie na siłowni a skolioza

Od pewnego czasu miałem bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym. Okazało się, że mam skoliozę prawowypukłą. Lekarz skierował mnie do poradni rehabilitacyjnej. Jednak na wizytę trzeba troszkę poczekać. Stąd moje pytanie, czy mogę chodzić na siłownię? Chodziłem na nią regularnie. Czy skoliozę można wyleczyć? Czy moja skolioza jest duża? Co na temat zdjęcia RTG możecie wywnioskować: http://zapodaj.net/4466edbbb2db3.png.html Dziękuje za odpowiedz, porady. Pozdrawiam!

Witam!!!
Do pełne joceny skolizy należy wykonać zdjęcie od kregosłupa szyjnego do lędzwiowego i wtedy wyznaczyć tzw kąt Cobba jeżeli będzie wynosił poniżej10 stopni - to nie robi się " z tym" czyli skolioza nic
Skolioza prawoskretna jest dominujaca strona u ludzi
Prawdopodobnie Pana bóle pleców wynikaja z przeciazenia miesni niz ze skoliozy ana moze tylkodopomagac w nieprawidłowym balansie miesniowym
Sugeruje konsultacje ortopedyczna -wykananie prawidłowej doagnostyki i badania - co rozwieje Pana watpliwosci
Mysle, że ewentualna modyfikacja ćwiczeń na siłowni - rozwiąze Pana problemy

Co do zdjęcia - niech Pan, nie przejmuje się tak bardzo tym problemem