Skręcenie kostki a powrót do aktywności fizycznej

Witam. Skręciłem kostkę podczas gry i poszedłem na pogotowie.Lekarz stwierdził że nie ma żadnego złamania i kazał się zgłosić do ortopedy. Nie dostałem gipsu lecz miałem chodzić w ortezie, chłodzić i smarować maścią. Czy po 4 tyg od urazu mogę wrócić do lekkich treningów piłki nożnej? Podczas chodzenia czy lekkiego truchtu nie odczuwam bólu( ból pojawia się przy szybszym bieganiu czy np. podczas skoków lecz nie jest on jakiś wielki)

Aleksander Ropielewski

Sugerowałbym rozważne zwiększanie intensywności treningów i obciażania stawu skokowego do pojawienia się bólu. Powinien Pan kierować się wyczuciem własnego organizmu. Ponadto bardzo wskazane są ćwiczenia stabilizujące, które zapobiegna nawrotowi kontuzji w przyszłosci.