Skręcenie kostki a zabiegi rehabilitacyjne

3 tygodnie temu skręciłem dość poważnie kostkę (szyna gipsowa na 3 tyg). Na ostatniej wizycie u ortopedy dostałem skierowanie na zabiegi (masaż wirowy, pole magn, laser, UD, jonoforeza). Nie zapytałem się, ile muszę odczekać czasu od urazu, żeby poddać nogę zabiegom. Czy nie ma to znaczenia i im szybciej tym lepiej?

Dzień dobry,

Im szybciej rozpocznie Pan zabiegi fizykalne, tym lepiej. Ich celem będzie przyśpieszenie gojenia się tkanek i działanie przeciwbólowe. Proszę pamiętać również o ćwiczeniach zwiększających zakres ruchomości w stawie, można zastosować również kinesiotaping- aplikacje limfatyczną, jeżeli występuje obrzęk i krwiak lub więzadłową w celu ustabilizowania stawu skokowego. W późniejszych tygodniach należy popracować nad poprawą siły mięśniowej (ćwiczenia izometryczne) oraz nad propriorcepcją (ćw poprawiającymi czucie głębokie). Radzę skontaktować się z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiednie ćwiczenia oraz pokaże prawidłową technikę ich wykonywania.

Pozdrawiam serdecznie.